Copa Catalunya Sub18 – Sub15 || Mundet

Avui, 10 de novembre, el Poliesportiu de Llars Mundet ha estat la seu de la primera competició infantil i cadet puntuable pel Campionat d’Espanya 2019 en edat escolar. El matí ha estat el torn dels cadets i la tarda, el dels infantils.

El matí s’ha repartit en dos torns, un ha començat cap allà les 10:00h i l’altre cap a les 12:00h. Els grups estaven separats pels següents pesos:
· Primer torn:
-50, -55, -60, -90 i +90kg masculí.
-40, -44. -48, -70 i +70kg femení.
· Segon torn:
-66, -73 i -81kg masculí.
-52, -57 i -63kg femení.

Els judokes que han competit en categoria cadet han estat els següents:
-48kg Alba Martínez.
-52kg Nora Muñoz i Mar Vila.
-57kg Ariadna Magrans i Nina Peiró.
-63kg Ivet Tella i Lluna Navarro. 
-70kg Maria Mas.
-50kg Jan Marín, Alvaro Sánchez i Joan Felguera.
-55kg Gerard Quartilla i Raul Nebra.
-66kg Ermias Valls, Albert Gonzalez, Edu Ferrando, Eric Segovia, Cillian Magourty, Oscar Lozano, Adrià Rey i Àlex Herrero.
-81kg Gabriel Guillamón i Pol Mor.

La tarda, també s’ha repartit en dos torns, un ha començat cap allà les 15:00h i l’altre cap a les 16:30h. Els grups estaven separats pels següents pesos:
· Primer torn:
-38, -42, -46, -66 i +66kg masculí.
-36, -40. -44, -63 i +63kg femení.
· Segon torn:
-50, -55 i -60kg masculí.
-48, -52 i -57kg femení.

Els judokes que han competit en categoria infantil han estat els següents:
-48kg Laia Lozano.
-52kg Eva Romera.
-63kg Daria Queralt.
-42kg Joan Sánchez i Víctor Roche.
-46kg Asier Gallud i Miquel Juan.
-50kg Alexander Queralt.
-55kg Kayna Oliveira i Unai Pérez.
-60kg Biel Castro.
-66kg Marc Llorens, Ignasi Viralta, Jan Franco i Guillem Berenguer.
+66kg Angelo Vasquez i Dani Ortega.

Aquí us deixem amb les fotos de la jornada i els pòdiums dels nostres judokes.

Cadet -81kg:

1r classificat; Gabriel Guillamón.

Cadet -55kg:

3r classificat; Gerard Quartilla.

Cadet -63kg:

3a classificada; Ivet Tella.

Infantil -66kg:

1r classificat; Marc Llorens | 2n classificat; Ignasi Viralta | 3r classificat; Guillem Berenguer.

Infantil -55kg:

1r classificat; Kayna Oliveira.

Infantil -63kg:

3a classificada: Dària Queralt.

Be the first to comment

Leave a Reply

La teva adreça no serà publicada.


*